Godlo Polski

Przedszkole nr 397 „Ziarenko” w Warszawie

Przedszkole nr 397 „Ziarenko”
ul.Komorska 6
04-161 Warszawa

tel/fax: 22 610 69 64

Projekty i akcje

Projekty realizowane w naszym przedszkolu:

Projekt "RODZINA- wspólna sprawa

Celem projektu jest wsparcie rodzin z małymi dziećmi w pokonywaniu kolejnych progów edukacyjnych, trudności wychowawczych czy rozwojowych.

Program profilaktyki chorób zakaźnych "Więcej wiem mniej choruję"

Program dotyczy profilaktyki chorób zakaźnych, oparty jest na dwóch filarach zapobiegania: higienie rąk i szczepieniach ochronnych. 

Program edukacyjny "Skąd się biorą produkty ekologiczne"

 

Założeniem programu jest zwiększenie świadomości i wiedzy na temat rolnictwa ekologicznego oraz budowania właściwych nawyków żywieniowych wśród najmłodszych. 

Projekt edukacyjny "Kim zostanę gdy dorosnę" - poznajemy zawody

Projekt ten ma na celu poszerzenie i wzbogacenie treści proramowych o zagadnienia z zakresu kształtowania umiejętności społecznych. Ma ona również poszerzać wiedzę dzieci na temat róznych zawodów oraz zaspakajać zaciekawienie światem dzieci przedszkolnych. 

Program edukacyjny - "Bezpieczny przedszkolak"

W programie edukacyjnym "Bezpieczny przedszkolak" zostały zawarte zaganienia poznania i przestrzegania zasad bezpieczeństwa na terenie przedszkola i poza nim. Jest to bardzo rozległy temat, ale bardzo ważny w edukacji małego dziecka. Dzieci nie tylko uczą się przestrzegania zasad bezpieczeństwa, ale także ich uwaga nakierowywana zostaje na niebezpieczeństwa pojawiające się podczas zabawy oraz kształtowane są umiejętności przewidywania skutków swoich działań. Ważnym celem tego programu jest poznawanie przez dzieci sposobów radzenia sobie w sytuacjach trudnych, niebepiecznych oraz zapobieganie ich powstawaniu. 

Program edukacyjny - "Przedszkolak w świecie wartości"

Celem programu jest kształtowanie u dzieci prawidłowych postaw oraz wyposażenie ich w niezbędne wiadomości i umiejętności w zakresie funkcjonowania w społeczeństwie oraz bezpieczeństwa, rozpoznawania i przeciwdziałania zagrożeniom we współczesnym świecie, przy współpracy z rodzicami i rada pedagogiczną.

Projekt edukacji kulturalnej

Projekt edukacji kulturalnej 2023/2024 realizowany w Przedszkolu nr 397 "Ziarenko" „Sztuka za jeden uśmiech z biletem ...

× Ta strona używa plików cookies. Dowiedz się o celach i zasadach ich wykorzystywania.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z ustawieniami swojej przeglądarki.