Z życia przedszkola

Z życia przedszkol

Dzień Przedszkolaka

"Każdy przedszkolak dobrze wie,
że kiedy wrzesień już kończy się,
od najmłodszego aż po starszaka
wszyscy świętują dzień przedszkolaka!"

20 września jest dniem jednym z najważniejszych w przedszkolu, tego dnia każdy przedszkolak ma swoje święto. W Przedszkolu "Ziarenko" radości i śmiechu nie było końca. Dzieci świętowały bawiąc się wspólnie, śpiewały ulubione piosenki, bawiły się balonami w towarzystwie chusty animacyjnej i brały udział w różnych konkursach. Na twarzy każdego przedszkolaka gościł szeroki uśmiech. Zabawy przyniosły ogromną radość i niezapomniane wrażenia.

Wszystkim naszym dzieciom życzymy samych radosnych chwil spędzonych w przedszkolu, aby uśmiech gościł na Waszych twarzach każdego dnia, nie tylko od święta.

Obchody Międzynarodowego Dnia Kropki

15 września nasze przedszkolaki włączyły się w działania związane z tym wyjąkowym świętem. Inspiracją było obejrzenie krótkiego filmu animowanego inspirowanego opowiadaniem Petera H. Reynolds "The Dot", którego bohaterką była mała Vashti, dziewczynka, która dzięki malutkiej kropce i wspaniałej nauczycielce plastyki uwierzyła w swoje możliwości. Każdego dnia wzbudzamy w dzieciach świadomość, że każde z nich posiada wyjątkowe umiejętności i talenty, dzieci muszą tylko w nie uwierzyć, a my dorośli pomagać dzieciom te talenty w sobie odkrywać. "Dzień Kropki" był do tego znakomitą okazją, dzieci tańczyły, malowały i śpiewały. Dla małych i twórczych artystów przygotowane były rożne niesodzianki m.in. dyplomy i odznaki, które po twórczym kropkowym dniu były miłym uwieńczeniem wspólnych zabaw.

Życzymy naszym przedszkolakom by uwierzyli, że każdy z nas może być mistrzem w jakiejś dziedzinie. Każdy bowiem potrafi tworzyć. Czasem wystarczy zacząć od kropki…