Z życia przedszkola

11 listopada - Obchody Święta Niepodległości

10 listopada we wszystkich grupach zajęcia poświęcone były Świętu Niepodległości. Dzieci z przedszkola wykonywały różnorodne prace plastyczne oraz brały udział w akcji  Ministerstwa Edukacji Narodowej -"Szkoła do humnu"- wszystkie grupy o godzinie 11:11 odśpiewały hymn Polski.

Kartki z życzeniami na Dzień Seniora dla mieszkanek DPS

im. Św.Brata Alberta od dzieci z naszego przedszkola

„Żołędzie i orzechy dla zwierzaków z Warszawskiego ZOO”

Drodzy rodzice, kochane dzieci!

Dziękujemy za udział w zbiórce przysmaków dla podopiecznych naszego ZOO. Mamy nadzieję, że wspólne zbieranie orzechów i żołędzi sprawiło Państwu i dzieciom dużo radości. Wszystkie zebrane przysmaki zostały zawiezione do Warszawskiego ZOO. Pracownicy Działu Żywienia Zwierząt dzięki Wam mają spory zapas, aby urozmaicić zwierzętom codzienną dietę.

Dzień Jabłka

28 października obchodziliśmy w naszym przedszkolu Dzień Jabłka. Każda grupa miała zajęcia poświęcone jabłku, różne zabawy. Dzieci wykonywały różnorodne prace plastyczne.

Żonkilowe Pola Nadziei

Nasze przedszkole, jak co roku włączyło się do akcji "Żonkilowe Pola Nadziei". Dzieci ze wszystkich grup sadziły cebulki żonkili w naszym przedszkolnym "serduszku" na terenie ogródka.

Święto Dobrego Sąsiedztwa

W piątek 16 października 2020r. nasze przedszkolaki wybrały się na bardzo ciekawy spacer. W ramach niedawno obchodzonego Święta Dobrego Sąsiedztwa na Grochowie dzieci wraz ze swoją wychowawczynią zachęcały wszystkich spotkanych sąsiadów Przedszkola „Ziarenko” do UŚMIECHU. Dobre sąsiedzkie relacje są bardzo ważne a uśmiech i miłe powitanie może pomóc nam wszystkim w tym trudnym czasie i sprawić, że będzie nam radośniej. Dzieci spotkały się z bardzo przyjaznymi relacjami mieszkańców osiedla. Wszyscy do wszystkich się uśmiechali mimo pochmurnej pogody i z ochotą częstowali się jabłkami z przedszkolnego koszyka.

Grupa I "Stokrotki"

"Nasze zabawy"

Zajęcia "Jesteśmy bezpieczni"

Zabawy z masą mydlaną

Surówka z jabłka, marchewki, jogurtu naturalnego i miodu

W związku z tematem przewodnim tygodnia "Książka kucharska prosto z natury", dzieci z grupy 0A "Konwalie także brały udział w parktycznych zajęciach kulinarnych. Zadaniem dzieci było wspólne wykonanie Surówki z jabłka, marchewki, jogurtu naturalnego i miodu. Przedszkolaki po wykonaniu zadania, bardzo chętnie spróbowały i były bardzo szczęśliwe, że mogły samodzielnie wykonać surówkę.

Szaszłyki owocowe

Owoce są źrodłem wielu witamin, dlatego ważnym jest, aby były onie nieodłącznym elementem dietykażdego dziecka. Aby zachęcić dzieci do spożywania owoców, w grupie 0 "Szafirki" w dniu 8.10. odbyły się zajęcia praktyczne, w trakcie których przedszkolaki wykonały samodzielnie owocowe szaszłyki. Podczas zajęć dzieci mogły poznać smaki różnych owoców, porównać ich kolory oraz kształty. Po skończonej pracy odbyła się degustacja smakołyków przygotowanych przez przedszkolaków. Wspólne wykonanie szaszłyków dało dzieciom wiele satysfakcji i radości.

Roll A Picasso

W dniu 6.10. dzieci z grupy 0A "Konwalie" wykonywały pracę plastyczną inspirowaną twórczością Pabla Picassa

Uczymy dzieci kodowania - zajęcia z matą do kodowania

Radosne obrazki w grupie III "Bratki"

Dziecięce emocje to bardzo ważna sprawa. Dzieci podobnie jak dorośli odczuwają smutek, radość, czasem złość. W tym dniu dzieci z grupy III "Bratki" wyraziły swoją radość malując kolorowe obrazki.

Dzień przedszkolaka

Dnia 21.09.2020 dzieci z naszego przedszkola obchodziły "Dzień przedszkolaka". Ten dzień był innym dniem od wszystkich dni w roku, gdyż to przedszkolaki były "jubilatami". Każda grupa z okazji tego dnia świetnie się bawiła w swoim gronie podczas róznych zabaw, wspólnych prac plastycznych o tematyce tego szczególnego dnia.

Akcja ekologiczna: Sprzątanie świata - Polska

W dniu 18 września starszaki z naszego przedszkola wzięły udział w akcji ekologicznej- Sprzątanie świata , przebiegająca pod hasłem "Plastik? Rezygnuję. Redukuję. Segreguję". Dzieci z grup 0 i 0A wraz a nauczycielkami, zaopatrzeni w odpowiednie wyposażenie (rękawiczki, worki na śmieci), zbierały śmieci porozrzucane na terenie osiedla- tereny wokół przedszkola.