Godlo Polski

Przedszkole nr 397 „Ziarenko” w Warszawie

Przedszkole nr 397 „Ziarenko”
ul.Komorska 6
04-161 Warszawa

tel/fax: 22 610 69 64

Z życia przedszkola

Z życia przedszkol

Dzień ziemi

Praca plastyczna "Ekoludki" w wykonaniu dzieci z grupy I "Stokrotki".

 


Kartki wielkanocne

Nasze przedszkolaki wykonały przepiękne "Kartki wielkanocne" dla mieszkanek Domu Pomocy Społecznej im. Św. Brata Alberta.

 


Sztuka na wynos- LEGO WE DO 2

"Roboty z lego"- rozwijanie wyobraźni przestrzennej, współdziałanie w parach podczas zabaw.

 


26.02 - Dzień dinozaura 

Przedszkolaki z zerówek obchodziły bardzo kreatywnie Dzień dinozaura wykonując różnorodne prace plastyczne. Dzieci przeniołsły się do krainy dinozaurów, poznając nazwy dinozaurów. 

 

 

 


Warsztaty Labo

Dnia 22.02 dzieci uczestniczyły w zajęciach Labo, na których z profesorem Labolkiem poznawały co to jest dwutlenek węgla. Różne doświadczenia bardzo intresowały dzieci, które zadawały dużo różnych pytań. 

 

 


Przygoda z wywiadami radiowymi

W dniu 16.02 przedszkolaki miały szanse poczuć się jak w prawdziwym studiu radiowym. Podczas zajęć odbywały się wywiady, na koniec dzieci mogły wysłuchać ich i porównać dźwięki.

 


Walentynki w Gr. I "Stokrotki"

Walentynki są raz w roku,

pełne szczęścia i uroku,

a Ty stale bądź radosny

i promienny jak dzień wiosny.

 


Zajęcia języka angielskiego

Na ostatnich zajęciach z języka angielskiego zaczęliśmy temat o ciele. A oto jakie potworki stworzyliśmy grupowo w trakcie gry


Przygoda z animacją komputerową

Na ostatnich zajęciach z projektu edukacyjnego "Sztuka na wynos", dzieci miały okazję rozpocząć przygodę z animacją komputerową, gdzie same mogły doświadczyć jak iężko jest stworzyć krótki film. 

Animację komputerową, wykonaną w całości lub częściowo technikami komputerowymi. Warto zwrócić uwagę na fakt, że w animacji klasycznej każda klatka jest niezależnie realizowana, a każda scena filmu musi być konsekwentnie zbudowana klatka po klatce. Na naszych warsztatach zgłębialiśmy tajniki animacji klasycznej. Podjęliśmy również próbę animacji komputerowej rozpoczynając tworzenie rysunków w programie komputerowym sketch book.


Happy Grandparents Day :)

Na ostatnich zajęciach z języka angielskiego przygotowaliśmy obrazki malowane palcami dla Babć i Dziadków.


Przedszkolaki na zajęciach z języka angielskiego

Niedawno na zajęciach z języka angielskiego nasi mali uczniowie tworzyli prace plastyczne z wykorzystaniem kształtów, których się uczyliśmy: circle, heart, triangle, square. Czy uda się Państwu zgadnąć, co przedstawiają poszczególne obrazki?

Sky is the limit :)

Enjoy :)


Zimowe zabawy w grupie 0 "Szafirki"

Dzieci z grupy 0 podczas wyjścia do przedszkolnego ogródka miały okazję wykorzystania śniegu do różnego rodzaju zabaw zimowych, a także do tworzenia bałwanów oraz innych budowli. Przedszkolaki były bardzo szczęśliwe podczas zabaw, ale także "ciężkiej" pracy przy lepieniu bałwana (niektóre kule były naprawde dużych rozmiarów). 

 

 

 


Udział w akcji "Nie bądź Sknera "

„Nie bądź Sknera” to akcja, podczas której wspieramy organizacje pomagające chorym, porzuconym i osieroconym dzieciom. W tym roku wspieraliśmy:
1. Interwencyjny Ośrodek Preadopcyjny (IOP) w Otwocku – miejsce, gdzie podopiecznymi są Noworodki i Niemowlęta. Dzieci niechciane, pozostawione po urodzeniu w szpitalu,
w oknach życia, odebrane rodzicom na skutek interwencji sądu lub policji, przyniesione dobrowolnie przez rodziców.

2. Zakład Opiekuńczo-Leczniczy w Kraszewie-Czubakach. Zakład prowadzony przez Fundację Odzyskać Radość, zapewniając opiekę, pomagający edukować i rehabilitować porzucone dzieci i młodzież z niepełnosprawnościami.

3. „Misję Pomocy” - organizacja społeczna działająca na rzecz osób i rodzin w potrzebie.

Przedszkole „Ziarenko” było punktem zbiórki w najbliższej okolicy. Ilość darów przerosła nasze najśmielsze oczekiwania. Do sukcesu przyczyniły się nie tylko przedszkolaki
z rodzicami ale również okoliczni mieszkańcy. Serdecznie dziękujemy. Wszystkie dary przekazane było do punktu zbiórki a następne rozdzielone na wyżej wymienione organizacje.

 


"Razem na Święta"

„Razem na święta” to akcja MEN, w której wzięły udział nasze przedszkolaki. Celem tej inicjatywy było zachęcenie dzieci do sprawiania przyjemności i radości innym oraz budowanie więzi sąsiedzkich i międzypokoleniowych.  W każdej grupie wiekowej dzieci przygotowały kartki świąteczne, w które włożyły całe swoje serce i umiejętności. Następnego dnia dzieci z grupy Fiołki podczas spaceru po osiedlu wrzucały w skrzynki na listy wykonane kartki. Radość przedszkolaków była ogromna.

Na efekty naszej akcji nie musieliśmy długo czekać, po kilku dniach na skrzynce email przedszkola mogliśmy przeczytać wspaniałe podziękowania od okolicznych sąsiadów:

„Witam, chciałam podziękować za kartkę świąteczną jaką otrzymałam z przedszkola Ziarenko. Kartka od dzieci bardzo rozczuliła mnie i męża. Nasza córka uczęszczała
do Państwa przedszkola,  tym bardziej nam miło i chcieliśmy podziękować. Żaden prezent
w tym roku nie był tak zaskakujący i wzruszający(…)” Marlena G.

„Dzień dobry Przedszkole, w imieniu swoim oraz rodziny chcę podziękować za przemiłą chwilę, którą miałam czytając od Was świąteczne życzenia. W tych trudnych dla nas czasach takie chwile są bardzo potrzebne (…). Joanna Sz.

 

  


Zabawy z wykorzystaniem ścieżki sensorycznej

Dzieci z grupy 0 uczestniczyły w zajęciach podczas których wykonywały różne zadania pokonując ścieżkę sensoryczną - nową pomoc przedszkolną. Przedszkolaki mogły dokładnie poczuć rózne struktury elementów ścieżki dotykając je różnymi częściami ciała.

 

 


Projekt "Przez śmiech do wiedzy- pokonaj wirusa"

Dnia 16.12.2020 r w naszym przedszkolu dzieci z grupy „Szafirki” miały okazje zapoznać się z projektem „Przez śmiech do wiedzy – pokonaj wirusa”. Dzięki zajęciom, które odbyły się w ramach realizacji programu fundacji "Dr Clown” i Wesoły Uniwersytet, dzieci zdobyły wiedzę jakie zagrożenia mogą nieść ze sobą bakterie i wirusy oraz jak postępować i jakich zasad przestrzegać, aby chronić zdrowie swoje i innych. Elementami realizacji programu było wspólne obejrzenie filmu pt „Wycieczka do niewidzialnego świata”, który w sposób przystępny dla przedszkolaków rozwijał zagadnienia związane z wirusami i bakteriami, a także udział w grze „Pokonaj złe bakterie i wirusy”, której celem było ukazanie roli higieny w dbaniu o zdrowie


"Mega choinka" w grupie 0 "Szafirki"

W grudniu wszyscy szykujemy się do Świąt Bożego Narodzenia, żeby podkreślić wyjątkowy charkter tych świąt, grupa 0 "Szafirki" wspólnie wykonała pracę plastyczną pt. "Mega choinka". Każde dziecko kolorowało wybrany fragment choinki, a efekt ich pracy zobaczyć można na poniższych zdjęciach. 


 Dzień Pluszowego Misia

25 listopada wszystkie grupy w naszym przedszkolu, jak co roku, obchodziły Dzień Pluszowego Misia. Tematyka zajęć opierała się na różnorodnych zabawach związanych z misiami. Dzieci wykonywały prace plastyczne gdzie głównym bohaterem był miś.

 

 

 

 


11 listopada - Obchody Święta Niepodległości

10 listopada we wszystkich grupach zajęcia poświęcone były Świętu Niepodległości. Dzieci z przedszkola wykonywały różnorodne prace plastyczne oraz brały udział w akcji  Ministerstwa Edukacji Narodowej -"Szkoła do humnu"- wszystkie grupy o godzinie 11:11 odśpiewały hymn Polski.

 

 

 


Kartki z życzeniami na Dzień Seniora dla mieszkanek DPS

im. Św.Brata Alberta od dzieci z naszego przedszkola

 


„Żołędzie i orzechy dla zwierzaków z Warszawskiego ZOO”

Drodzy rodzice, kochane dzieci!

Dziękujemy za udział w zbiórce przysmaków dla podopiecznych naszego ZOO. Mamy nadzieję, że wspólne zbieranie orzechów i żołędzi sprawiło Państwu i dzieciom dużo radości. Wszystkie zebrane przysmaki zostały zawiezione do Warszawskiego ZOO. Pracownicy Działu Żywienia Zwierząt dzięki Wam mają spory zapas, aby urozmaicić zwierzętom codzienną dietę.


Dzień Jabłka

28 października obchodziliśmy w naszym przedszkolu Dzień Jabłka. Każda grupa miała zajęcia poświęcone jabłku, różne zabawy. Dzieci wykonywały różnorodne prace plastyczne. 

  

  

  

  

 


Żonkilowe Pola Nadziei

Nasze przedszkole, jak co roku włączyło się do akcji "Żonkilowe Pola Nadziei". Dzieci ze wszystkich grup sadziły cebulki żonkili w naszym przedszkolnym "serduszku" na terenie ogródka.

 

 

   


Święto Dobrego Sąsiedztwa

W piątek 16 października 2020r. nasze przedszkolaki wybrały się na bardzo ciekawy spacer. W ramach niedawno obchodzonego Święta Dobrego Sąsiedztwa na Grochowie dzieci wraz ze swoją wychowawczynią zachęcały wszystkich spotkanych sąsiadów Przedszkola „Ziarenko” do UŚMIECHU. Dobre sąsiedzkie relacje są bardzo ważne a uśmiech i miłe powitanie może pomóc nam wszystkim w tym trudnym czasie i sprawić, że będzie nam radośniej. Dzieci spotkały się z bardzo przyjaznymi relacjami mieszkańców osiedla. Wszyscy do wszystkich się uśmiechali mimo pochmurnej pogody i z ochotą częstowali się jabłkami z przedszkolnego koszyka.

  


Grupa I "Stokrotki"

"Nasze zabawy"

 

Zajęcia "Jesteśmy bezpieczni"

Zabawy z masą mydlaną

 


Surówka z jabłka, marchewki, jogurtu naturalnego i miodu

W związku z tematem przewodnim tygodnia "Książka kucharska prosto z natury", dzieci z grupy 0A "Konwalie także brały udział w parktycznych zajęciach kulinarnych. Zadaniem dzieci było wspólne wykonanie Surówki z jabłka, marchewki, jogurtu naturalnego i miodu. Przedszkolaki po wykonaniu zadania, bardzo chętnie spróbowały i były bardzo szczęśliwe, że mogły samodzielnie wykonać surówkę. 

 


Szaszłyki owocowe

Owoce są źrodłem wielu witamin, dlatego ważnym jest, aby były onie nieodłącznym elementem dietykażdego dziecka. Aby zachęcić dzieci do spożywania owoców, w grupie 0 "Szafirki" w dniu 8.10. odbyły się zajęcia praktyczne, w trakcie których przedszkolaki wykonały samodzielnie owocowe szaszłyki. Podczas zajęć dzieci mogły poznać smaki różnych owoców, porównać ich kolory oraz kształty. Po skończonej pracy odbyła się degustacja smakołyków przygotowanych przez przedszkolaków. Wspólne wykonanie szaszłyków dało dzieciom wiele satysfakcji i radości.


Roll A Picasso 

W dniu 6.10. dzieci z grupy 0A "Konwalie" wykonywały pracę plastyczną inspirowaną twórczością Pabla Picassa

 


Uczymy dzieci kodowania - zajęcia z matą do kodowania


Radosne obrazki w grupie III "Bratki"

Dziecięce emocje to bardzo ważna sprawa. Dzieci podobnie jak dorośli odczuwają smutek, radość, czasem złość. W tym dniu dzieci z grupy III "Bratki" wyraziły swoją radość malując kolorowe obrazki.

  


 Dzień przedszkolaka

Dnia 21.09.2020 dzieci z naszego przedszkola obchodziły "Dzień przedszkolaka". Ten dzień był innym dniem od wszystkich dni w roku, gdyż to przedszkolaki były "jubilatami". Każda grupa z okazji tego dnia świetnie się bawiła w swoim gronie podczas róznych zabaw, wspólnych prac plastycznych o tematyce tego szczególnego dnia.


Akcja ekologiczna: Sprzątanie świata - Polska

W dniu 18 września starszaki z naszego przedszkola wzięły udział w akcji ekologicznej- Sprzątanie świata , przebiegająca pod hasłem "Plastik? Rezygnuję. Redukuję. Segreguję". Dzieci z grup 0 i 0A wraz a nauczycielkami, zaopatrzeni w odpowiednie wyposażenie (rękawiczki, worki na śmieci), zbierały śmieci porozrzucane na terenie osiedla- tereny wokół przedszkola. 

 

 

× Ta strona używa plików cookies. Dowiedz się o celach i zasadach ich wykorzystywania.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z ustawieniami swojej przeglądarki.