Nasza oferta

„Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada

lecz przez to, kim jest; nie przez to co ma

lecz przez to, czym dzieli się z innymi”.

Przedszkole nr 397 „Ziarenko”.

Dlaczego „Ziarenko”?

U podstaw decyzji o nadaniu takiej nazwy przedszkolu leżały głębokie przemyślenia o tym, kim są dla nas dzieci, którymi się opiekujemy w przedszkolu i jaka jest nasza rola - rola pedagogów opiekujących się, wychowujących i edukujących dzieci
w wieku przedszkolnym. Uważam, że z nazwy tej wynikają określone, konkretne zadania właśnie dla nas, dla osób pracujących z dziećmi. Świadomość pracy z maleńkim dzieckiem pozwala nam widzieć dziecko w kategoriach „ziarenka”, które, aby mogło w pełni się rozwinąć musi trafić od samego początku na dobrą glebę. Tą „dobrą glebą” w moim przekonaniu jest nasze przedszkole i ludzie w nim pracujący, którzy doskonale wiedzą, co oznacza pierwszy etap edukacji w życiu człowieka. Dziecko przychodząc do nas w wieku trzech lat jest „ziarenkiem” w naszych sercach i naszych rękach. Zadaniem pracowników przedszkola jest tak kształtować dziecko, aby rozwinęło się w piękny, dojrzały „kwiat”. To właśnie tutaj zaczyna się harmonijnie rozwijać po to, aby jako dojrzały sześciolatek podjęło naukę w szkole bez stresu, zahamowań, ale z odwagą i radością.