Godlo Polski

Przedszkole nr 397 „Ziarenko” w Warszawie

Przedszkole nr 397 „Ziarenko”
ul.Komorska 6
04-161 Warszawa

tel/fax: 22 610 69 64

Koncerty i teatrzyki

Koncert pt. "Serce w plecaku"

13 października w naszym przedszkolu odbył się koncert pt. "Serce w plecaku". Podczas tego spotkania, dzieci dowiedziały się co to jest niepodległość? - "Każde dziecko dziś woła - to polski dom, polska szkoła" oraz tego, że dzięki ludziom , którzy walczyli w powstaniach odzyskaliśmy wolność. Przedszkolaki podczas tego spotkania wymieniały symbole Polski - poznały także historię powstania godła Polski, a także omawiały co oznaczają barwy flagi Polski - biały kolor oznacza czystość, a czerwony kolor symbolizuje waleczność. Wszyscy wspólnie odśpierwaliśmy hymn Polski. Następnie przedszkolaki poznały i śpiewały pieśni patriotyczne m. in. "My pierwsza brygada", "Przybyli ułani pod okienko", " Hej, hej ułani malowane dzieci", "Rozkwitały pąki białych róż". 


Przedstawienie "Na jesiennym liściu" 

 
17 października nasze przedszkole odwiedził Teatr dla dzieci - Dur - moll. Główni bohaterowie wcieleni w skrzaty chcieli zatrzymać za wszelką cene odchodzące lato. Jeż, Miś i Żaba próbowali je przekonać do tego, że jesień  jest równie fajną i cudowną porą roku. Dopiero po spotakaniu z Panią Jesienią zaczynają wierzyć przyjaciołom oraz zmieniają zdanie co do tej pory.
Dzieci podczas przedstawienia mogły śpiewać piosenki oraz odpowiadać na znaczące pytania. Kreatywne myślenie oraz bogata wyobraźnia pomogły przenieść się do świata bohaterów bajki.
 
 
 

Koncert Warszawskiego Tomarzystwa Muzycznego

 
10 październik w naszym przedszkolu gościliśmy Warszawskie Towarzystwo Muzyczne. Podczas tego spotkania dzieci poznały klarnet - jego budowę oraz sposób wydobywania się dźwięków. Przy wykorzystaniu tego instrumentu, przedszkolaki mogły wysłuchać muzycznej rosyjskiej bajki "Piotruś i wilk". Każda postać w muzycznej bajce miała swoją melodię. Na zakończenie dzieci miały za zadanie odgadnąć jaki dźwięk odpowiada postaciom z wysłuchanej bajki.
 
 
 

Koncert Warszawskiego Towarzystwa Muzycznego "Płynie Wisła, płynie"
 
19 września nasze przedszkole odwiedziło Warszawskie Towarzystwo Muzyczne. Podczas tego spotkania dzieci dowiedziały się z jakich elementów składa się akordeon i jak wydobywa się z niego dźwięk.
Podczas koncertu przedszkolaki przeniosły się w przeszłość. Poznały historię powstania nazwy największej rzeki w Polsce. Wspólnie z Panem akordeonistą przemierzyły cała Polskę wzdłuż Wisły poznając charakterystyczne miasta przez które ów rzeka przepływa.
W czasie tej niesamowitej wyprawy śpiewały piosenkę pt. "Płynie Wisła, płynie". 
 
 
× Ta strona używa plików cookies. Dowiedz się o celach i zasadach ich wykorzystywania.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z ustawieniami swojej przeglądarki.